Biyografi
1985 yilin da İstanbul’ da doğdu. Ilk sanat egitimini ressam Bahattin Odabasi’ ndan aldi. Henüz orta okul çağlarinda yaptigı desenlerin cizgi kalitesindeki farklilik ona ince bir espri ve övgünün ifadesi olarak bir lakap kazandırmıştı; Bahattin Odabasi Bahar’a ‘canavar’ diye hitap ediyordu.

Çalismalarina Kadikoyde ki Heykel Atolyesi’nde heykeltraş Başak Günacan’dan desen dersleri alarak devam etti. 2002 yilinda Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik bölümünü kazandi.

Üniversite yillarinda bazi etkinlik, proje ve karma sergilere katıldı. Bunlardan bazilari;
-Canakkale’de bulunan bir ilk okulun Ozel alt sinifinda ki engelli cocuklara Seramik Eğitmenligi yapti .
-Troya Kultur Merkezi dis cephe kaplama projesinde Apollon ve atlarinin sahlandigi sahnenin rölyefini gerçekleştiren ekipte yer aldı.
-Bahce seramikleri projesinde Yamac Café ve Restaurant'ın bahcesine ‘’Yuzler’’ isimli seramik heykeller yapti.

Mezuniyetini ise, “Teknolojinin Geçmisten Bu Güne Oyun, Oyuncak Ve Çocuklar Üzerinde ki Etkisi” başlıklı bitirme tezini hazirlayarak verdi.

Bahar Yapman mezuniyet sonrası çalismalarina istanbul’da devam etti.

2009 yilinda, Istinyepark Hillside City Club icinde bulunan BIG PLATE Café ve Restaurant için  eskitme duvar çalışması yaptı.

2009 Mart ayında Saros Yapay Resif Projesi ve Sualtı Tarih Müzesi icin Sanat Yönetmenliği yaptı.
 Kısa bir süreliğine Amerika'ya gitti ve 2010 Nisan ayında Türkiye’ye döndü.

2010 yılında Yapman Sanat Atölyesi'ni kurdu. Burada çocuklar ve yetişkinlerle birlikte seramik, resim ve heykeller yaparak aynı zaman da kişisel çalışmalarını sürdürdü.

2010 Temmuz ayında 1.Keşan Heykel Sempozyumu'na katılarak, Cennet Bahçesi'nin havuzuna pişmiş toprak ile suyun teması sırasında toprak renklerinde dogal tonlar oluşturan seramik ''Balıklar'' adlı bir çevre düzenlemesi yaptı.

Bu dönemde Moda ve Takı Tasarımcısı Muammer Ketenci ile tanışması sonucu atölyesini kapatarak Ketenci ile çalışmaya başladı. Bir süre Muammer Ketenci'nin Baş Tasarımcı'lığını yaptı. Burada abiye, aksesuar ve takı tasarımları üzerine yoğunlaştı.
Muammer Ketenci ve Gürel ortaklığı ile Gürel Bijüteri için de bir çok takı tasarımları yapmıştır.

Bahar Yapman şuan da kendi kurduğu stüdyosunda Dövme Sanatı ile ilgilenmektedir. Dövmenin yaşayan sanat olduğuna inanarak, kendini bu konuda geliştirmeye başlamıştır.

Dövme yapmanın yanı sıra kara kalem ve tasarım çalışmalarına da halen devam etmektedir.

Güzel Sanatlar'a hazırlık karakalem, desen ve heykel kurslarını özel ders olarak vermektedir.


2010  1.Keşan Heykel Sempozyumu
''BALIKLAR''
Pişmiş toprak ile suyun teması sırasında toprak renklerinde dogal tonlar oluşturan Balıklar.


Bahar Yapman
Bahar Yapman
2009  İstinyepark / Hillside City Club - BIG PLATE

''Eskitme Duvar''

Bahar Yapman


Bahar Yapman